Otse põhisisu juurde

25.september-1.oktoober

Kui ma oma eelmises blogipostituses kiitlesin. et mul läheb (jooksu)trennidega juba paremini, siis septembrikuu viimase nädala kohta ma seda öelda ei saa. Jõudsin teha vaid kaks jooksutrenni ning seegi jäi ühele ja samale päevale. See ei ole kuigi hea vabandus, et mul oli viis tööpäeva - suvel ei olnud see mulle takistuseks. Mul on juba sel laupäeval Tartus poolmaraton vaja joosta ja nii vähese harjutamisega jääb ehk ka rekord ära. Ma muidugi loodan, et tegelikult ei jää ja jooksen võistlusel ikkagi kiiresti. Lähen püüdma laupäeval aega alla 1:48, eks näis, kuidas see mul õnnestub. Tulen nüüd teemaga tagasi eelmise nädala kokkuvõtte juurde.

Esmaspäeval ja teisipäeval sõitsin rattaga tööle ning õhtul koju.

Kolmapäeval oli vaba päev ning olime õega üle poole päeva Tartus. Taskust Prismasse ning hiljem sama maa tagasi kõndides panime Endomondod käima ning kõndisime 2*2 km. Mu peas oli plaan, et õhtul kodus lähen jooksma. Koju jõudes oli aga kõht tühi, sõin kõhu täis ja ei jõudnudki jooksma. Õhtul kõndisin siiski 3 km veel - kolmapäeval kõndisin kokku 7 km.

Neljapäeval ma lihtsalt pidin jooksma. Kuna ma polnud ammu teinud kiirendusi, siis võtsin kätte (või jalga? 😃) ja tegin ühe trenni hommikul ning teise õhtul. Hommikul jooksin 3 km alla 15 minuti. Olin tulemusega rahul küll.

Õhtul jooksin veel 2 km ning mul õnnetus joosta alla 9 minuti - kilomeetrite ajad tulid veel paremad kui hommikul. Olin ka selle jooksuga väga rahul.


Reede, laupäev ja pühapäev olid mul taas pikad tööpäevad. Neist kolmest päevast pühapäeva hommikul sõitsin rattaga tööle. 

Mu isa, ema ja tädi (Pluss Puhastus OÜ omanik) jooksid pühapäeval Paidest Türile. Mina ise ei saanud sellest võistlusest osa võtta, sest olin tööl.

Endomondo annab mu möödunud nädala kilometraažiks 62,26 km ning selles on süüdi jalgratas 49,81 km. Ma jooksin ainult 5 km ja kõndisin 7 km.


Oktoobrikuu esimene nädal tuleb kindlasti parem, sest täna (esmaspäeval) jooksin 14 km ning laupäeval on mind ees ootamas poolmaraton Tartus.

Päikest! 😉

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Tartu linnamaratoni poolmaraton 7.oktoober 2017 - jooksin aja, millest ei osanud unistadagi! :)

7.oktoober oli minu jaoks tähtis päev, sest mind oli Tartus ees ootamas poolmaraton. Viimati jooksin poolmaratoni 10.septembril Tallinnas (loe SIIT) ja seal läks mul päris hästi. Tartu linnamaratonil oli mu eesmärk joosta uus poolmaratoni rekord ehk läksin püüdma aega alla 1:48 (1:47 tundus ideaalne).
Stardimaterjalid võtsime välja juba reedel.
Võistluspäeva hommik algas pudruga, see on lausa kohustuslik hommikusöök sellisel päeval. Hommikul pakkisin oma koti kokku, aga kuna ma polnud kindel, millega joosta, sai sinna riideid visatud palju rohkem kui vaja. Võtsin kaasa nii pikad kui ka lühikesed jooksuriided.
Tartus olime kohal 9:15 paiku ja nägime ära täismaratoni stardi. Vaatasime emaga natuke aega lastejookse, siis vaatasime pisut telkides ringi ning pärast seda suundusime riideid vahetama. Valisin jooksmiseks pikkade käistega särgi ja lühikesed püksid (viimane oli heade taskute pärast) ning igaks juhuks jätsin pähe ka õhukese peapaela.
Andsime oma kotid pakihoidu ning suundusimegi sta…

Kevadine Tartu ülikooli botaanikaaed ning emajõeäärne allee (palju ilusaid looduspilte!)

Käsime 26.mail õeraasuga Tartus botaanikaaias ja tagasi jalutasime läbi selle pargi, mis asub Emajõe ääres. Päike paistis ja ilm oli soe ning me klõpsisime päris palju pilte (ma see sinise kleidiga, õde punase kleidiga - meist ka ikka paar pilti☺. Panin fotod siia algse suurusega ja nad tulid päris suured, seetõttu arvutis neid pilte parem vaadata kui telefonis.

Juttu sellesse postitusse ma rohkem ei panegi, jagangi lihtsalt ka oma lugejatega neid ilusaid pilte.


Head vaatamist! ☺


Minu valmistumine 7.mail toimuvale Tartu jooksumaratonile (23km siis ees) - 1.märtsi-12.märtsi kokkuvõte

Tere taas! Olen saanud inspiratsiooni treenimise teemal blogida, lugedes teiste spordiga seotud postitusi ja kuidas nad valmistuvad Tallinna Maratoniks (nt Viigi 9 kuud maratonini - loen alati ta postitusi).

Mina ise olen hakanud korralikumalt liikuma märtsis, olen juba praegu liikunud rohkem kui jaanuaris ja veebruaris kokku. Mul on muidugi praegu ka puhkus ja seetõttu ka rohkem vaba aega, aga ka ilmad on nüüd, kus lumi läinud, jooksmiseks paremad. Mina tegelengi peamiselt jooksmise ja kõndimisega - pean mõlemat oluliseks ja mõlemad annavad hea enesetunde.


Tegin telefoniga screenshotte oma endomondo märtsi liikumistest ja panen ka siia, siis on näha, palju olen liikunud ja kui kiiresti. Lisaks loodan, et selline statistika motiveerib ka ennast jätkuvalt edasi liikuma. Praegu on mul motivatsioon väga hea. Võtsingi ennast korralikult kätte alates 3.märtsist, mil jooksin 6km (enne seda oli mu viimane jooks 22.veebruaril).3. märtsil ma kõndisin 4,13km.4.märtsil jooksin 4,23km.


5. märtsil ma…